wtorek, 2 lipca 2013

Akcesoria herbaciane...

Aby ułatwić sobie parzenie herbaty powinniśmy skorzystać z bardzo przydatnych akcesoriów, które możemy nabyć w herbaciarniach lub sklepach z gospodarstwem domowym. Pomagają one prawidłowo zaparzyć susz herbaciany wydobywając z niego pełnię smaku i aromatu. Ja proponuję:

Sitko – zasadą używania sitka jest „im większe tym lepsze”. W dużym sitku liście herbaty mogą się lepiej rozwinąć, dzięki czemu woda lepiej wypłucze z nich smak i aromat. Sitak mamy z bambusa, z przeróżnych metali, plastików. Najlepiej wybrać takie, które nie spowoduje zmiany smaku naszego naparu.

Zaparzacz – głównie stosujemy je parząc herbatę w imbryczkach, czajniczkach. I tutaj też proponuję duże, bo susz herbaciany może się tam lepiej rozwinąć.

Filtry papierowe – niezwykle wygodne, po użyciu pozbywamy się ich. Wybierajmy filtry z dobrego papieru, nie przenoszące zapachów. Najbardziej popularne są firmy Finum i T-sac.


Nie zapomnijmy też o Podgrzewaczach – służą do utrzymywania temperatury w czajniczkach. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie herbaty możemy podgrzewać. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz